LETERA biedru kopsapulce – ŠIS IR MŪSU IESPĒJU LAIKS
05/04/2022
Autors: LEO PC

2022. gada 1. aprīlī RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes jaunajās telpās notika ikgadējā LETERA biedru kopsapulce. Sapulce pēc divu gadu pārtraukuma norisinājās klātienē, un tajā piedalījās 53 biedri.

Sapulcē tika atzīmēts, ka neskatoties uz Krievijas izvērsto karadarbību Ukrainā un COVID-19 pandēmiju, LETERA biedri ir piemērojušies jaunajiem apstākļiem un ir optimistiski par nozares attīstības perspektīvām 2022. gadā, prognozējot apgrozījuma pieaugumu un plānojot palielināt darbinieku skaitu.

Savā uzrunā to uzsvēra arī LETERA prezidents Normunds Bergs: “Šis ir mūsu iespēju laiks. Sagaidāma strauja ražošanas pārcelšanās atpakaļ uz Rietumiem. Mums ir jābūt gataviem to izmantot, jābūt elastīgiem, jāspēj ļoti ātri mācīties un novadīt informāciju līdz darbiniekiem, jo pārmaiņas būs ļoti ātras.”

Pagājušā gada sapulcē par vienu no LETERA prioritāriem mērķiem tika izvirzīta fizikas apguves stiprināšana Latvijas izglītības sistēmā. Šīs iniciatīvas īstenošanai LETERA ir piesaistījusi nozares izglītības eksperti, bijušo izglītības uz zinātnes ministri Mārīti Seili, kura biedriem ziņoja par līdz šim paveikto un plānotajām aktivitātēm obligātā fizikas eksāmena ieviešanai.

LETERA biedrus sapulcē uzrunāja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs, kurš solīja valdībā atbalstīt obligātā fizikas eksāmena ieviešanu un turpināt sadarbību ar LETERA cilvēkresursu attīstības jautājumos. Ministrs tāpat informēja par VARAM prioritātēm un atbalsta programmām uzņēmumiem digitālajai transformācijai, ražošanas modernizācijai un atjaunojamo energoresursu izmantošanai.

Ar elektroenerģijas tirgus aktualitātēm un plānotajiem jaudu deficīta novēršanas risinājumiem asociācijas biedrus iepazīstināja AS “Latvenergo” valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Čakste. Savukārt, RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes dekāns Agris Ņikitenko demonstrēja fakultātes laboratoriju aprīkojumu, kā arī pastāstīja par RTU DITF pētījumu virzieniem un prezentēja pieejamo infrastruktūru un sadarbības iespējas ar uzņēmumiem.

Arī pārstāvji no SILMOR, Zippy Vision, CatchSmart, RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes, Aretai, RD ALFA Mikroelektronikas departamenta, Elektronikas un datorzinātņu institūta, L-Technology, LU Cietvielu fizikas institūtaSAF Tehnika un Robotic Solutions prezentēja savas aktualitātes un sasniegumus.

10 FOTO
Jaunumi
Dalīties
Saistītie jaunumi
Aizvērt
/