DIG-IN forums pulcēja 180 digitalizācijas un inovācijas atbalstītājus
22/02/2019
Autors: LEO PC

2019.   gada 15. februārī norisinājās digitalizācijas un inovāciju forums DIG-IN, kurā tika diskutēts par Industrijas 4.0 koncepta potenciālu un ieguvumiem, kā rezultātā tiek sekmēts produktivitātes un konkurētspējas pieaugums. Industrija 4.0 apzīmē nākotnes viedās rūpnieciskās tehnoloģijas; tās pamatā ir cilvēku, iekārtu un produktu sadarbība globālā tīklā.

Foruma Digitalizācijas sesija tika veltīta diskusijai un ekspertu viedokļiem par sadarbības lomas nozīmību nozaru starpā, digitalizācijas potenciāla veicināšanu Industrijas 4.0 ietvaros, tā sniegtajām iespējām un ieguvumiem jaunu tehnoloģisko risinājumu ieviešanai uzņēmumos. Forumā ar savu pieredzi un ieteikumiem dalījās dažādi ārvalstu eksperti. Viens no galvenajiem foruma viesiem bija Industrijas 4.0 koncepta autors un pārzinātājs Henrik von Scheel. Novērtējot Latvijas sākotnējos centienus Industrijas 4.0 koncepta ieviešanā, eksperts ieteica koncentrēties ne tikai uz produktivitātes palielināšanu, bet arī šodienas ekonomikā tik nozīmīgo resursu – cilvēkiem. Tāpat Latvijas digitalizācijas stratēģijas izstrādē eksperts ieteica rūpīgi izsvērt reģionālās sadarbības iespējas, nefokusējoties tikai uz Rietumiem, bet atrast unikālus nišas produktus, kurus piedāvāt citām kaimiņvalstīm – Krievijai un Skandināvijas valstīm. Viena no Latvijas spēcīgākajām priekšrocībām ir mākslīgā intelekta jomā, tāpēc sadarbībā šajā jomā varētu būt ieinteresētas daudzas valstis.

Savukārt foruma Inovāciju sesijas mērķis bija parādīt, kā sadarbība starp uzņēmējdarbību un zinātnisko sektoru mazajos, vidējos un lielajos uzņēmumos ietekmē jaunu inovatīvu produktu attīstību. Auditorija tika iepazīstināta ar pētījumu projektiem un tā rezultātiem astoņos Latvijas kompetences centros. Šīs atbalsta programmas ietvaros kopumā apstiprināts 191 pētījums, izstrādātas 238 publikācijas, komersanti inovāciju ražošanā kopumā ieguldījuši 25 miljonus eiro, kā rezultātā komersantu apgrozījums ir pieaudzis par vairāk kā 150 miljoniem eiro, kas ir seškārtīgs pieaugums. Kā zināms, jau iepriekš Latvijas Kompetences centru atbalsta programma tika atzīta par veiksmīgāko Eiropas Savienības struktūrfondu administrēto programmu inovāciju veicināšanā.

Foruma ietvaros astoņi Latvijas Kompetences centri, Ekonomikas ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un Vācijas-Baltijas tirdzniecības kamera (Vācijas Industrijas 4.0 pārstāvji) parakstīja Sadarbības memorandu. Memorands paredz izstrādāt kopēju digitalizācijas platformu, nodrošinot visu pušu aktuālās informācijas apmaiņu, veicinot starpsektoru sadarbību dažādu attīstības projektu realizācijā, piemērojot digitālus risinājumus, kā arī veicināt starpnacionālu sadarbību ar mērķi pārstāvēt Latvijas uzņēmēju intereses.

Forumu DIG-IN kopumā apmeklēja vairāk kā 180 uzņēmējdarbības vides pārstāvji un politikas veidotāji gan no Latvijas, gan ārvalstīm.

Avots: Ekonomikas ministrija
3 FOTO
Jaunumi
Dalīties
Saistītie jaunumi
Aizvērt
/