Darbības rezultāti pēc 2017. gada 3. ceturkšņa
30/11/2017
Autors: LEO PC

Līdz 2017. gada septembra beigām ir uzsākti kopumā 13 pētījumi, kurus īsteno 18 partneri, tai skaitā 14 komersanti un 4 pētniecības un zināšanu izplatīšanas organizācijas. Kopš 2016. gada jūnija partneri kopā ir deklarējuši attiecināmās izmaksas gandrīz EUR 3,9 milj. apmērā jeb 65% no kopējām plānotajām izmaksām programmas ietvaros.

2017. gada augustā tika veiksmīgi pabeigti trīs pētījumi:

“Plug & Play OBD GPS/GPRS iekārtas ar priekšā braucošās automašīnas attālummērīšanas, braukšanas stila analizējošas un šofera brīdinošas telemetrijas sistēmas pētīšana un izstrāde”, ko īstenoja SIA “Intelligent Systems” sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti.

Pētījuma ietvaros tika izpētītas dažādu automašīnu OBD un FMS datu līnijas, tajās pieejamie dati un to pielietojums šofera vadītprasmju analīzē, kā arī dažādu veidu risinājumi attāluma mērītājam no priekšējās automašīnas, lai izstrādātu Plug&Play GPS/GPRS un šofera brīdināšanas drošības telemetrijas sistēmu, kur iekārtas iegūtos datus varēs izmantot apdrošināšanas izmaksu, auto nomas un līzinga, kā arī automašīnas servisa apkalpojošās kompānijas pakalpojumu izmaksu samazināšanai un pakalpojumu klāsta paplašināšanai;

“Aerones – augstas veiktspējas multi-rotoru lidaparātu ar kravnesību līdz 100kg attālinātas vadības un autonomas lidotspējas risinājuma un automatizētas drošības sistēmas jeb elktronikas (sensoru kopnes) risinājuma izstrāde”, ko īstenoja SIA “Aerones” sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti.

Uzņēmums ir izstrādājis pasaulē vienīgo bezpilota lidaparātu ar celtspēju līdz 200 kg. Produkts pielāgojams ugunsdzēsībai, glābšanas darbiem, kā arī sportam:

  • ugunsdzēsībai ir izstrādāts speciāls un patentēts risinājums, kas rada iespēju dzēst daudzstāvu mājas augstumā, kurā ar ugunsdzēsēju kāpnēm nav iespējams aizsniegt. Šim risinājumam ne tikai ūdens, bet arī elektrība tiek pievadīta no zemes. Šis risinājums ir revolūcija ugunsdzēsības nozarē, kas ir strādājoša, konceptu pierādoša prototipa stadijā;
  • cilvēku glābšanas darbos bezpilota lidaparāts ir piemērots bīstamās vietās un vietās ar apgrūtinātu piekļūšanu. Tāpat bezpilota lidaparātu iespējams transportēt pa satiksmes ceļiem, kas samazina reaģēšanas laiku salīdzinot ar situāciju, ja glābšanā tiktu izmantots helikopters;
  • savukārt drona izmantošana tādās aktivitātēs kā veikbords un snovbords padara sportiskā izaicinājuma piedzīvojumu bagātāku;

“Elektrotīkla un elektropatērētāju mēriekārtu un vadības risinājuma izpēte un izstrāde”, ko īstenoja SIA “AdvanGrid” sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti.

Pētījuma ietvaros tika izpētīts un izstrādāts efektīvs un ekonomisks, MVU (mazo un vidējo uzņēmumu) segmentam pieejams elektrotīklu un elektrības patērētāju monitoringa un vadības risinājums, optimizējot esošo Gridlink mērījumu iekārtu un papildinot monitoringa sistēmas funkcionalitā ar a ālinātu kontroles un vadības risinājumu .

LV_EU logo

Jaunumi
Dalīties
Saistītie jaunumi
Aizvērt
/