EN
Pētījums Nr. 7 “Aerones – augstas veiktspējas multi-rotoru lidaparātu ar kravnesību līdz 100kg attālinātas vadības un autonomas lidotspējas risinājuma un automatizētas drošības sistēmas jeb elktronikas (sensoru kopnes) risinājuma izstrāde”

Pētījuma nosaukums: Aerones – augstas veiktspējas multi-rotoru lidaparātu ar kravnesību līdz 100kg attālinātas vadības un autonomas lidotspējas risinājuma un automatizētas drošības sistēmas jeb elktronikas (sensoru kopnes) risinājuma izstrāde

Pētījuma īstenotājs: Aerones SIA + Rīgas Tehniskā universitāte

Pētījuma mērķi un iegūtie rezultāti: 

Multirotoru bezpilota lidaparāta vadības sistēmas mērķis ir vadīt lidaparāta motorus, bateriju kontrolierus, servomotorus un citas iekārtas, lai sasniegtu vēlamo lidošanas trajektoriju, uzturētu komponentus darbības kondīcijā un veiktu nepieciešamo uzdevumu.

Kopējais uzdevums ir ļoti sarežģīts, jo katra sistēma sīkāk sadalās apakšsistēmās un visam kopumam ir jādarbojas ar augstu drošības pakāpi. Sistēmas vadības pamatā ir vairāki mikrokontrolieri un dažādi sensori, kas ļauj ar mikrokontrolieru programmatūru veidot loģikas ķēdes. Tā kā sistēma ir ļoti dinamiska un jūtīga pret laiku, tad sensori tiek lasīti 1000 reizes sekundē. Sensoru vērtības, izmantojot dažādus vadības algoritmus, tiek ņemtas par pamatu loģikas ķēdēm, lai veiktu vadības izmaiņas.

Projekti
Dalīties
Saistītie pētījumi
/