EN
Pētījums Nr. 2.4 “GEFEST-1 (PVS-SH)”

Pētījuma nosaukums: GEFEST-1 (PVS-SH)

Pētījuma īstenotājs: PVStream SIA + Think Mobile SIA

Pētījuma mērķis: 

Balsoties uz SIA PVStream izstrādāto metodoloģiju, kas saņēma atzinību no akadēmiskās vides pārstāvjiem Green Energy Forum pasākuma laikā Florencē 2017. gadā, GEFEST projekts ir izvirzījies misijā nodrošināt tehnoloģisko risinājumu, lai atjaunojamie energoresursi – un tieši saules enerģija – būtu pieejami jebkuram gala patērētajam.

Galvenais uzņēmuma mērķis ir izpētīt un radīt inovatīvu produktu – matemātiskās simulācijas platformu (viedo tehnoloģiju – programmatūru), kura ļaus automātiski un ļoti precīzi noprognozēt un noteikt potenciālu saules enerģijas paneļiem (t.sk., efektivitāti – gan enerģētisko, gan ekonomisko) jebkurā ģeogrāfiskā lokācijā un dot cilvēcei rīku, kas dos iespēju ātri un automātiski izvērtēt potenciālu un saņemt objektīvu piedāvājumu, lai pārslēgtos uz atjaunojamiem energoresursiem.

Pētījums tiks paplašināts ar viedo ēku energoefektivitātes simulācijas un resursu izmantošanas metodoloģijas izstrādi, kas kopā  ļauj uz atjaunojamo enerģiju orientētām industrijām (t.sk., inženierijas firmām) iegūt konkurences priekšrocības salīdzinājumā ar fosilā kurināmā konkurentiem.

Pētījuma rezultāti: 

Projekta ietvaros ir izveidota mājsaimniecības sektoram piemērota vadības tehnoloģija, kas ļauj apvienot no dažādiem sadales enerģijas avotiem pieejamo strāvu, pieejamo saules paneļu ražoto elektroenerģiju, īslaicīgu elektroenerģijas akumulēšanu un elektropatēriņa kontrolēšanu.

Ir izstrādāta inovatīva matemātikas simulācijas platforma (viedā tehnoloģija – programmatūra), kura ļauj precīzi prognozēt potenciālo saules enerģijas paneļu efektivitāti (gan enerģētisko, gan ekonomisko) jebkurā ģeogrāfiskā lokācijā. Rezultātā ir izstrādāts rīks, kas dod iespēju ātri un efektīvi izvērtēt situāciju un iegūt objektīvu piedāvājumu, lai pārslēgtos uz atjaunojamiem energoresursiem.

Pētījums tika paplašināts ar viedo ēku energoefektivitātes simulācijas un resursu izmantošanas metodoloģijas izstrādi, kas ļauj uz atjaunojamo enerģiju orientētām industrijām (t. sk., inženierijas firmām) iegūt konkurences priekšrocības salīdzinājumā ar konkurentiem, kuri izmanto degizrakteņus.

Projekti
Dalīties
Saistītie pētījumi
/