Pētījuma nosaukums: Jauna ģitāras efektu pedāļu sērijas izstrāde, kuras darbība balstīta uz inovatīva, skaitļošanas ziņā efektīva apliecējas un nots augstuma noteikšanas algoritma darbību
Pētījuma īstenotājs | Attiecināmās izmaksas, EUR | Publiskais finansējums, EUR |
GAMECHANGER AUDIO SIA | 175.938,50 | 101.127,70 |
Pētījuma mērķis
Pētījuma mērķis ir izstrādāt jaunu SIA Gamechanger Audio ģitāras efektu pedāļu sēriju, kuras darbība balstīta uz inovatīva, skaitļošanas ziņā efektīva apliecējas un nots augstuma noteikšanas algoritma (envelope follower, pitch detection) darbību.
Izstrādātie ģitāras efektu pedāļi ģitāras spēlētājam nodrošinās līdz šim nebijušu iespēju kontrolēt efekta parametrus (skaļums, tonis, laiks u.c. speciālās funkcijas) tieši atkarībā no ģitāras signāla dinamikas un harmoniskā sastāva – apliecējas, nots augstuma (envelope, pitch). Tādā veidā ģitārists varēs kontrolēt izvēlētā parametra vērtību ar to, cik skaļi vai cik augstu noti spēlē.
Pētījuma ietvaros tiks izstrādāts, verificēts un uzlabots skaitļošanas ziņā efektīvs apliecējas un nots augstuma noteikšanas algoritms, izstrādāts elektroniskās iekārtas platformas prototips, kas ļaus veikt darbu izstrādātajam algoritmam, kā arī izstrādāti trīs ģitāras efekti, kas pieņem vadības signālus, ko rada izstrādātais algoritms.
Paredzams, ka projekta rezultātā uzņēmums tirgū ieviesīs trīs jaunus ģitāras efektu pedāļus, tādējādi papildinot uzņēmuma esošo sortimentu.
Pētījuma rezultāti
Pētniecības projekta ietvaros tika izstrādāts, verificēts un uzlabots skaitļošanas ziņā efektīvs apliecējas un nots augstuma noteikšanas algoritms, izstrādāts elektroniskās iekārtas platformas prototips, kas ļauj veikt darbu izstrādātajam algoritmam, kā arī izstrādāti trīs ģitāras efekti, kas pieņem vadības signālus, ko rada izstrādātais algoritms – MOD Chorus, MOD Delay un MOD Reverb.
Papildus tam veiktas inženiertehniskas darbības un pētījumi, lai sagatavotu pilnu dokumentāciju, kas nepieciešama, lai šos produktus ieviestu ražošanā.
No shēmtehniskā viedokļa pētniecības projekta gaitā izstrādāta elektroniskas platformas arhitektūra, izstrādāti un optimizēti zema trokšņa barošanas pārveidotāji, vadības spriegumu pārveidotāji, analogu-ciparu audio pārveidotāji un procesora modulārā savienošana – izmantojot procesora un atmiņas moduļa plati, kas atļauj nākotnē vieglāk nomainīt tikai šo moduli, neizmainot ražošanas procedūras un failus pārējam produktam. Tas atļauj vieglāk pielāgoties mikroshēmu tirgus situācijai, kā arī uz šī produkta bāzes izstrādāt citus produktus ar lielākām, gan arī mazākām skaitļošanas resursu prasībām, izvēloties citus procesorus.
No mehānikas inženierijas un industriālā dizaina puses projekta laikā izstrādāta unikāla produkta forma šajā produktu kategorijā, apvienojot gan lietotājam ērtu saskartni, gan atvieglojot produkta montāžu ražošanā. Produkta unikālā forma pieprasa nestandarta apdrukas tehnoloģiju, kas arī atrisināta šī projekta gaitā.

