EN
Pētījums Nr. 1.12 “Hologrāfiskais mikroskops digitālās patoloģijas pakalpojumiem uz nekrāsotiem priekšmetstikliņiem veterinārajā medicīnā”

Pētījuma nosaukums: Hologrāfiskais mikroskops digitālās patoloģijas pakalpojumiem uz nekrāsotiem priekšmetstikliņiem veterinārajā medicīnā

Pētījuma īstenotājs Attiecināmās izmaksas, EUR Publiskais finansējums, EUR
Vetamplify SIA 62.487,50 45.686,47
VetCyto SIA 12.051,20 8.796,93

Pētījuma mērķis

Audu un šūnu izmeklēšana ir biežs izmeklējums veterinārajās praksēs – to izmanto dažādu slimību diagnosticēšanai (vēzis, iekaisumi, infekcijas slimības u.c.). Šādu paraugu izmeklēšanu bieži veic ārpus veterinārās klīnikas, kas nozīmē, ka nepieciešama parauga fiksācija (formalīnā vai citā veidā), fiksēšana un sūtīšana pa pastu, kas ierobežo izmeklējamo paraugu klāstu – tādējādi patologi reti izmeklē, piemēram, nefiksētus fekāliju paraugus, apmatojumu vai urīna paraugus. Klīnikā iegūtā materiāla digitalizācija atrisinātu problēmas ar paraugu fiksēšanu un sūtīšanu, kas ir pētījuma mērķis.
Tiks izstrādāts hologrāfiskā mikroskopa natīvs paraugs, kas atrodas uz priekšmetstikliņiem skenēšanai.
  1. Vispirms tiks izveidots vienkāršs un pieejams (< 300 EUR) hologrāfiskais mikroskops.
  2. Nākamais solis ir šo mikroskopu lietot veterinārajā klīnikā un iegūt priekšmetstikliņu attēlus (apmatojums, fekāliju parazīti).
  3. Visbeidzot, tiks salīdzināta diagnostikas precizitāte starp standarta patoloģisko analīzi un analīzi, kas balstīta uz hologrāfiskajiem attēliem. Galvenais mērķis ir hologrāfisko mikroskopiju ieviest darbā veterinārajās klīnikās, ļaujot tiešsaistē veikt dabiska materiāla analīzi un reālajā laikā dalīties ar attēliem ar veterinārajiem patologiem.

Pētījums uzlabos veterināro un patoloģijas pakalpojumu konkurētspēju un būs nozīmīgs ieguldījums gan dzīvnieku veselībā, gan zinātnē.

Projekti
Dalīties
Saistītie pētījumi
/