EN
Pētījums Nr. 1.10 “Jaunas skaņas personalizācijas tehnoloģijas pētījums un izstrāde”

Pētījuma nosaukums: Jaunas skaņas personalizācijas tehnoloģijas pētījums un izstrāde

Pētījuma īstenotājs: Sonarworks SIA

Pētījuma mērķis: 

Galvenais projekta mērķis ir radīt tādu tehnoloģiju kopumu, kas atpazīst klienta dzirdes vajadzības un spēj piedāvāt audio risinājumus, kas pielāgojas klienta dzirdes īpatnībām.

Galvenās aktivitātes:

  • pētījums par veselīgas dzirdes raksturīpašībām;
  • dzirdes mērīšanas un koriģēšanas iekārtas prototipa izstrāde;
  • Pētījums datu ieguvei par prototipa validēšanas iespējām;
  • integrēta audio signālapstrādes procesora prototipa izstrāde.

Pētījuma rezultāti:

Pētījuma ietvaros tika novērtētas 3 industrijā populāras dzirdes kvalitātes profilēšanas metodes, uz kuru bāzes tika izveidota dzirdes datu iegūšanas hibrīdmetode attālinātai datu ieguvei. Izvēlētā dzirdes novērtēšanas un koriģēšanas funkcionalitāte tika sākotnēji izstrādāta MatLAB vidē, vidusposmā pārnesot to uz ar WEB savietojamu platformu, pētījuma noslēgumā to ieviešot aplikācijā, kas lietojama uz mobilajām ierīcēm ar Android operētājsistēmu.
Izstrādātais risinājums pētījuma laikā tika testēts uz 140 unikālu lietotāju grupu, pētījumam noslēdzoties šo risinājumu nododot novērtēšanai vismaz 1000 lietotāju lielai auditorijai sadarbībā ar SIA Sonarworks partneriem.

Izmantojot pētījuma procesā iegūtos dzirdes veselības datus, tika izstrādāta inženiertehniskā dokumentācija par izmaiņām vidējās dzirdes sliekšņa kontūrās, kas tika prezentēta kā daļa no ikgadējās profesionālās audio industrijas konvencijas AES Spring 2021.

Publikācijas:

“Evaluation of Hearing Treshold Using a New Response Method for Remote Hearing Profile Detection”; Mironovs, Maksims; Sarkovskis, Sergejs; 24.05.2021.; https://www.aes.org/e-lib/browse.cfm?elib=21104

6 FOTO
Projekti
Dalīties
Saistītie pētījumi
/