EN
Pētījums Nr. 1.34 “Mazas GPS iekārtas izveide, kas, reizi 24 h nosūtot savu pozīciju, spēj strādāt 2 gadus”

Pētījuma nosaukums:

“Mazas GPS iekārtas izveide, kas, reizi 24 h nosūtot savu pozīciju, spēj strādāt 2 gadus”

Pētījuma īstenotājs:

SIA “Intelligent Systems”

Pētījuma īstenošanas laiks:

01.05.2015.-30.11.2015.

Pētījuma budžets | Atbalsta finansējums:

EUR 40.452,84 | EUR 24.314,10

Pētījuma mērķi un iegūtie rezultāti:

Pētījuma mērķis bija izpētīt iespēju izveidot mazu, izturīgu, IP67 (mitrumizturīgu) GPS iekārtu (cigarešu paciņas lielumā), kas no baterijām dažādos laikapstākļos (-40 C līdz +80 C) spēj vidēji reizi 24h nosūtīt savas GPS koordinātas uz serveri, izmantojot GSM. Ar šādām ierīcēm klienti varētu izsekot kravas (baļķi, pakas, paletes, konteineri, beramkravas utt.), kā arī uzlabot atrašanas iespējas transportlīdzekļiem zādzību gadījumā utt.

Iegūtais rezultāts ir iekārta divu sērkociņkastīšu izmērā, kas, reizi 24h nosūtot savu atrašanās vietu uz serveri, spēj strādāt līdz pat diviem gadiem. Pētījums ir bijis sekmīgs un jau pašlaik šis pētījums tiek veidots kā produkts.

Pētījuma īsa ieviešanas gaita:

Lielas problēmas sagādāja pareizās shematikas un komponenšu izvēle. Lielākais darbs tika ieguldīts eksperementējot un pētot dažādas programmatūras un elektronikas darbības variācijas. Tika veiktas neskaitāmas simulācijas pie dažādām darbības konfigurācijām un tehnoloģiskajiem risinājumiem.

Doktoru skaits pētījumā: 2

Pētījuma ietekme uz uzņēmuma saimniecisko darbību:

Uzņēmums jau 2016. gada martā sāks tirgot šo produktu, paplašinot savu produktu klāstu un palielinot apgrozījumu, darba vietas, eksportu utt. Tuvākajos gados uzņēmums plāno saražot un pārdot aptuveni 30 000 šādu iekārtu, kas veidos aptuveni 2,5 miljonus EUR apgrozījumu. Jau pašlaik mums ir pasūtījumi no vairākiem potenciālajiem distributoriem.

Projekti
Dalīties
Saistītie pētījumi
/