EN
Pētījums Nr. 1.20 “Integra – jaunas paaudzes datu pārraides risinājumi”

Pētījuma nosaukums:

“Integra – jaunas paaudzes datu pārraides risinājumi”

Pētījuma īstenotājs:

AS “SAF Tehnika”

Pētījuma īstenošanas laiks:

01.08.2013.-31.12.2014.

Pētījuma budžets | Atbalsta finansējums:

EUR 633.624,01 | EUR 221.768,42

Pētījuma mērķi un iegūtie rezultāti:

Pētījuma mērķis: izstrādāt jaunas paaudzes mikroviļņu radio datu pārraides aparatūras sēriju, kas aizstātu ražošanā esošo produktu līniju CFIP. Jaunajam produktam jānodrošina ieņēmumu pieaugums esošajos tirgos, kā arī jāsekmē jaunu tirgu apgūšana.

Iegūtie rezultāti: Izstrādes procesa gaitā radīta jauna, inovatīva produktu sērija Integra, kas nodrošina būtiski augstāku datu pārraides kapacitāti, darbojas frekvenču diapazonā no 6-42GHz un ļauj izmantot modulāciju shēmas no 4QAM līdz 1024QAM. Pētījuma rezultātā izstrādātas divas Integra modifikācijas – Integra A un Integra-B.

Salīdzinot ar iepriekšējo produktu paaudzi, jaunā Integra nodrošina:

  • Lielāku datu pārraides kapacitāti
  • Spektrālās efektivitātes uzlabošanu (ar modulāciju līmeņu skaita pieaugumu)
  • Vairāk datu pieslēgumu portu
  • Divas reizes platāku pārraides kanālu, līdz pat 112MHz Integra-A modelim.
  • Datu pārraides ātrumu līdz pat vienam gigabitam sekundē
  • Datu kriptēšanas funkcionalitāti

Pētījuma īsa ieviešanas gaita:

Reaģējot uz tirgus situāciju un klientu prasībām, uzņēmums projekta sākuma stadijā definēja nepieciešamo nākamās paaudzes produkta tehnisko specifikāciju un funkcionalitāti – apvienojot vienā iekārtā gan radio daļu, gan antenu.

Projekta gaitā bija paredzēts izstrādāt prototipus produktiem, kas, salīdzinot ar iepriekšējās paaudzes CFIP produktu līniju, kopumā spētu nodrošināt augstāku veiktspēju un datu pārraides kapacitāti. Tāpat tika paredzēts modulāciju līmeņu pieaugums, datu kriptēšanas funkcionalitāte, kā arī pieejamo portu skaits.

Projektam noslēdzoties, SAF Tehnika radījusi divus prototipus: Integra-A un Integra-B. Abi radio konstruēti kā kompaktas iekārtas lietošanai ārpus telpām (all outdoor radio) ar integrētām 0,3m un 0,6m antenām. Korpusam izmantotas inovatīvas elektrovadošas plastmasas detaļas, kas ļauj samazināt iekārtas svaru un pašizmaksu.

Integra-A ir mikroviļņu radio, kas paredzēts darbam frekvenču diapazonos no 15GHz līdz 42Ghz. Radio nodrošina modulācijas no 4QAM līdz 1024QAM (esošajiem produktiem ir līdz 256QAM) un kanālu platumus līdz 112MHz (esošajiem produktiem tie nepārsniedz 56MHz). Rezultātā iespējams sasniegt datu pārraides ātrumus līdz 880Mbit/s, kas ir 2,4 reizes vairāk nekā esošajos produktos.

Arī Integra-B darbojas frekvenču diapazonos no 15-42GHz, nodrošina modulācijas no 4QAM-1024QAM un pieejamais kanālu platums sasniedz 60MHz. Integra-B datu pārraides ātrums sasniedz 470Mbit/s, kas ir par 28% vairāk, nekā esošajos produktos. Integrai B ir trīs Ethernet datu pārraides interfeisi. Ne mazāk svarīgi, ka Integra B nodrošina AES-256 enkriptētu datu pārraidi.

Projektam noslēdzoties, SAF Tehnika veiksmīgi izstrādājusi un uzsākusi komerciālu ražošanu divām nākamās paaudzes produkta modifikācijām, kuras pakāpeniski nomainīs iepriekšējās paaudzes CFIP radioiekārtas.

Pētījuma ietekme uz uzņēmuma saimniecisko darbību:

Tā kā projekta mērķis ir radīt jaunu produktu līniju INTEGRA, kas pakāpeniski aizvietos pieejamo produktu līniju CFIP un tādējādi ļaus turpināt uzņēmuma ieņēmumu gūšanu tā esošajos tirgos, nodrošinot stabilu apgrozījumu ilgtermiņā.

Projekti
Dalīties
Saistītie pētījumi
/