EN
Pētījums Nr. 13 “Jaunās paaudzes spektrometrijas pētījums: dizaina un tehnoloģiju izstrāde inovatīvu diodes detektoru ražošanai”

Pētījuma nosaukums: Jaunās paaudzes spektrometrijas pētījums: dizaina un tehnoloģiju izstrāde inovatīvu diodes detektoru ražošanai

Pētījuma īstenotājs: RD Alfa Mikroelektronikas departaments AS

Pētījuma mērķi un iegūtie rezultāti: 

Pētījuma mērķis bija veikt inovatīvu optiskā spektra pusvadītāja detektoru (turpmāk tekstā detektors) rūpniecisko pētījumu, lai iegūtu jaunas zināšanas detektora ražošanas procesu izveidei un, pielietojot jaunās zināšanas, veikt eksperimentālo izstrādni, lai iegūtu trīs detektoru prototipus un ar katru prototipu iteratīvi uzlabotu rūpnieciskā pētījuma precizitāti.

Pētījuma rezultāti:

  1. veikta tirgū pieejamo fotodiožu un mikroelektronikas spektrometru tehnoloģiju analīze un fotodiodes šķērsgriezuma analīze;
  2. izpētīta teorija jauna tipa optiskā spektra pusvadītāja detektora darbībai;
  3. izstrādāti un izveidoti trīs detektora struktūras varianti – prototipi;
  4. veikti aprēķini un rekonstruēts krītošais gaismas spektrs uz detektora versijas – 3.

Projekta rezultātā ir sasniegts projekta mērķis – ir veikts inovatīva optiskā spektra pusvadītāja detektora rūpnieciskais pētījums, ir iegūtas jaunas zināšanas detektora ražošanas procesu izveidei un, pielietojot jaunās zināšanas, ir veikta eksperimentālā izstrādne, ir iegūti trīs detektoru prototipi un ar katru prototipu iteratīvi ir uzlabota rūpnieciskā pētījuma precizitāte.

Publikācijas:

“Miniature diode spectrometer design, Proceeding of SPIE, International Conference on Space Optics – ICSO 2018”, Atvars, A., Khudaverdyan, S., Lapkis, M., Rudenko, S. Tiks publicēta līdz 2019. gada beigām ISCO Proceeding 2018 izdevumā kā SPIE Proceeding (https://www.spiedigitallibrary.org/icso?SSO=1).

Projekti
Dalīties
Saistītie pētījumi
/